O hotelu

Rodinný hotel v klidném prostředí Starého města

Náš hotel se nachází v budově bývalého kláštera na Starém městě, kde funguje od roku 2008 jako čtyřhvězdičkový hotel a staví na zkušenostech Pensionu Unitas, který na stejném místě stál od roku 1992. Jako soukromý hotel s dlouholetou tradicí je pro nás stěžejní spokojenost hostů a proto si zakládáme na osobním přístupu, kvalitních službách a snažíme se, aby naši hosté vždy dostali něco navíc.

Skvělá vybavenost

Vybavení hotelu bylo navrženo tak, aby odpovídalo všem moderním standardům, včetně restaurace, která umožňuje pořádání menších soukromých akcí či svatebních hostin. Můžete se těšit na bezplatné internetové připojení, klimatizaci, non-stop recepci, zabezpečené parkování a další. Naše pokoje jsou vybaveny LCD televizory s DVD přehrávači, minibary i trezory.

Non-stop recepce

Bezplatná WI-FI

Snídaně
15€/osoba/noc

Bezpečné parkování

"Coffee & Tea"
corner

Zapůjčíme knihy a DVD

Prádelna a čistírna

Taxi servis

Lobby bar

Klimatizace

Nekuřácký hotel

Konciéřské služby

Úschovna zavazadel

Zákaz domácích zvířat

Galerie

Ocenění

Náš hotel každoročně dosahuje výborných hodnocení na světových cestovatelských portálech. Na vylepšování našich služeb neustále pilně pracujeme a spokojenost hostů je pro nás absolutní prioritou.

  • 2019 TripAdvisor Travelers' Choice Awards - 1. místo v České republice

  • 2019 TripAdvisor Travelers' Choice Awards - 14. místo v Evropě

Co o nás říkají naši hosté

Názory našich hostů jsou pro nás velmi důležité. Přečtěte si, co o nás řikají naši hosté na serveru Tripadvisor .

"Poloha hotela, pešo blízko k dôležitým objektom v centre, priestranné izby, výborné raňajky a veľmi prívetivý personál. Bonus strážený parking pre auto."
Mária, Slovensko
"Kvalita a rozmanitost snídaně, stejně jako kvalita postele byly vynikající."
Jan, ČESKÁ REPUBLIKA

Bohatá historie

Vybudována Jezuity na začátku 18. století, budova původně sloužila jako klášter vedle kostela sv. Bartoloměje. 70 let po zrušení Jezuitského řádu v r. 1773 byly místní nemovitosti darovány Kongregaci Šedých sester III. řádu sv. Františka, aby zde mohla provozovat své pečovatelské služby. Po dalších 100 let sloužila budova tímto způsobem až do roku 1950. S nástupem komunismu v Československu byl celý komplex zabaven StB, která si zde vybudovala velitelství, věznici a střelnici. Mezi vězněnými byl i budoucí český prezident Václav Havel.

V roce 1992 se budova změnila v Pension Unitas, aby pomohla Šedým sestrám zajistit peníze potřebné na renovaci objektu poté, co ho předchozí obyvatelé zdevastovali. Jednou z největších událostí té doby byla návštěva Jeho Veličenstva Charlese, Prince z Walesu. Rok 2006 byl posledním rokem fungování Pensionu před celkovou, velmi nákladnou rekonstrukcí celé budovy, kde od roku 2008 stojí Unitas Hotel ****.