Lokalita

Hotel Unitas stojí na Starém Městě v budově bývalého kláštera, nedaleko Národního divadla.

Náš hotel se nachází přímo v centru Starého města, jen pár kroků od světoznámých památek. 10 minut na Staroměstské náměstí nebo Karlův most, 15 minut k Prašné bráně a 5 minut od tramvaje 22, která jezdí na Pražský hrad. Kde jinde můžete nerušeně odpočívat a zároveň mít vše hned za rohem?

Skryté poklady kolem nás

Kostel Sv. Bartoloměje

Vrcholně barokní kostel v přímém sousedství Hotelu Unitas, který na první pohled z Bartolomějské ulice nepůsobí nijak zajímavě. Vstoupíte-li k němu ale z Konviktské ulice naskytne se vám pohled na půvabnou fasádu zdobenou sochami dvanácti apoštolů, Krista a Panny Marie z dílen sochařů Brauna, Brokoffa a Jäckla. Za dob totality sloužil kostel jako skladiště Státní bezpečnosti.


Rotunda nalezení Sv. Kříže

Nejstarší pražská románská rotunda jejíž původ je datován po roce 1125. Stojí schovaná na rohu ulic Konviktská a Karolíny Světlé. Jedná se o kulturní památku České republiky a v dnešní době spadá pod Starokatolickou církev a probíhají zde pravidelné nedělní bohoslužby.


Betlémská kaple

Kopie původní kaple ze 14. století, ve které Jan Hus kázal své revoluční myšlenky a za které byl později církví upálen v německé Kostnici. Jeho upálení rozpoutalo v letech 1419 – 1434 Husitskou revoluci, která změnila vývoj dějin v Českém království. Obnovená kaple slouží jako památník husitského hnutí a také jako slavnostní aula několika pražských univerzit.


Památník sametové revoluce

Na první pohled nevýrazný průchod Kaňkova paláce na Národní třídě ukrývá památník brutálního zásahu bezpečnostních složek proti protestujícím studentům, který se odehrál 17. listopadu 1989 a odstartoval konec komunistického režimu a Sametovou revoluci. Nedávno byl památník doplněn o galerii vyobrazující dobové snímky.